خانه / مالتی مدیا / مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

سیستم اموزشی سوئیس قبل از دانشگاه سه مرحله می باشد که این مراحل از سنین ۶ تا ۸ سالگی اغاز می گردد . اولین  دوره که مشتمل بر ۱ تا ۲ سال تحصیلی می باشد و  مدت دوره مرحله دوم (دوره ابتدائی) ۴ تا ۶ سال می باشد و نهایتا  دوره ی دبیرستان  که مدت آن ۳ تا ۵ سال می باشد که دراین  مرحله شخص  رشته تحصیلی خود را  انتخاب نموده تا بتواند راهی به سوی دانشگاه یابد .

  • لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجو الزامی می باشد . پس اشخاصی که قصد دارند برای مقطع لیسانس برای دانشگاه های سوئیس اقدام کنند ، این نکته را مد نظر داشته باشند که ارائه  اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی آنها ضروری می باشد .
  • دوره لسیانس در سوئیس ۴ ساله می باشد که در این دانشگاه ها به زبانهای المانی و فرانسوی تدریس می شود . دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی برای ورود به مقطع لیسانس الزامی می باشد . دانشجویان این مقطع از ۱۰ ساعت کار در هفته برخوردار می باشند و حقوق دریافتی آنها  تقریبا ۱۳ فرانک در ساعت می باشد . برای اشخاصی که قصد مهاجرت از ایران به  سوئیس دارند بایستی  مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و  لیسانس خود را  به همراه ریز نمرات آنها ارائه نمایند.

 

  •  تحصیل در سوئیس در کشوری که مقر سازمان های مهم جهانی از جمله سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی می باشد محل مناسبی برای رشد و توسعه تحصیلی و شغلی می باشد. ضمنا کشور سوسئیس از جمله کشورهای درجه یک اروپایی است .
  • از طرفی تحصیل در سوئیس به لحاظ هم مرز بودن با کشورهایی همچون اتریش ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و رایج بودن به پنج زبان زنده ی دنیا نظر بسیاری از افراد را به سوی خود معطوف نموده است که با تحصیل در سوئیس شما می توانید از سطح زندگی مناسب بین المللی مطرح در اروپا و تمام دنیا و نیل به اهداف عالی خود برخوردار شوید زیرا کشور سوئیس دارای سطح فرهنگی و اجتماعی بالا در اروپا با دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی  می باشد همچنین سوئیس از سال ۲۰۱۰ به اتحادیه شنگن پیوست  و بیشتر مورد توجه علاقمندان  مهاجرت تحصیلی به اروپا قرار گرفت به همین خاطر اشخاص به سهولت می توانند بدون ویزا به کشورهای مجاور سفر کرده و از نحوه فرهنگ و آداب و رسوم کشورها شناخت پیدا کنند .

 

  • آب و هوای این کشور متعادل بوده و در زمستانهای سرد و سخت کمتر نمود می کند. شکوه و جلوه بی نظیر این کشور در دامنه کوه آلپ جلوه می نماید بطوریکه موجب پیدایش جذابیتهای فوق العاده ای در این کشور گردیده به همین دلیل تفاوت آب و هوا در شمال و جنوب این کشور کاملا محسوس است و به کشور سوئیس به کشور دریاچه ها نیز مشهور است و تعدد دریاچه ها در این کشور توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب کرده است .
  • هزینه زندگی در سوئیس بسیار بالا می باشد بطوریکه درآمد سالانه در سوئیس برای هرشخص ۳۹۰۰۰ دلار است که رقم بالایی است . بطوریکه در سال ۲۰۱۰ از لحاظ اقتصاد جهان دارای عنوان است. همچنین دو شهر بزرگ ژنو و زوریخ از جمله شهرهای اقتصادی مهم آم به شمار می آید.
  • از لحاظ اقتصادی کشور سوئیس نیز مورد توجه است . بطوریکه بعد از ایجاد پول واحد اروپایی ، کشور های این منطقه توسعه و رشد را تجربه کردند بطوریکه در آمد سرانه مردمان این کشور در حال حاضر ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا در سال میباشد . حجم معاملات تجاری بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بوده است.
  • سوئیس از سال ۱۸۴۸ از سیستم فدرالی مشابه ۲۳ کشور جهان برخوردار است . سیستم قانونگذاری سوئیس فدرال می باشد که متشکل از یک قوه اجرائی بنام شورای فدرال و یک قوه قضائیه بنام دادگاه عالی فدرال می باشد. قانون اساسی این کشور از خودمختاری و آزادی قابل توجهی در زمینه اتخاذ تصمیمات سیاسی محسوب می شود.
  • مذاهب مردم این کشور مشتمل برکاتولیک، پروتستان و سایر مذاهب میباشند. و تعدادی نیز بدون دین هستند. پیروان تمامی مذاهب سوئیس از آزادی عمل در فرایض مذهبی برخوردارند. پس از کاتولیک و پروتستان  ، دین اسلام سومین دین بزرگ این کشور میباشد. مسلمانان ۴ درصد کل جمعیت سوئیس را تشکیل میدهند. واحد پول آن یک دلار آمریکا است و نصف پول رایج این کشور فرانک سوئیس می باشد.
  • خرید از فروشگاههای این کشور به سهولت و با رعایت احترام بر مبنای اصول مشتری مداری همراه است. اما قابل ذکر است که کلیه فروشگاههای بزرگ و سوپر مارکت های این کشور با دوربین های مدار بسته تحت کنترل شدید می باشد که به همین خاطر توصیه میشود که از گذاشتن اجناس و اقلام خرید در پاکت و یا گرفتن آنها در دست قبل از پرداخت وجه به صندوق جدا خودداری نمایید تا شائبه سرقت و دزدی به میان نیاید .هزینه های زندگی در سوئیس از جمله مسکن و خوراک و پوشاک  و حمل و نقل دارای بیشترین میزان نرخ در بین کشورهای اروپایی است.

 

 

صفحه اصلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *